Więcej bluesa

Występ Green Grass okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Młodzi i starsi fani bluesa w wypełnionej po brzegi sali "Niedźwiadka" mogli do woli napawać się kompozycjami z repertuaru wielkich: B. B. Kinga, Muddy Watersa, Roberta Johnsona czy Otisa Rusha. Nic więc dziwnego, że część publiczności dała się porwać muzyce i pląsała w rytm doskonale zagranych standardów. (...)

Więcej bluesa!, 2 listopada 1998

Gustaw-Blues

(...) Okazało się, że zwolenników tej muzyki u nas nie brak. Młodzi i nieco starsi bracia w bluesie tłumnie przybyli na koncert grupy Green Grass. (...) Nie mogło obyć się bez kompozycji z repertuaru wielkich postaci bluesa: B. B. Kinga, Muddy Watersa, Roberta Johnsona, czy Erica Claptona. Nie zabrakło też kompozycji własnych zespołu, z których szczególnie utkwiła mi w pamięci piosenka Moje miejsce, wykonana w stylu bigbitowych zespołów z lat sześćdziesiątych z wielogłosowym chórkiem w refrenie. (...)

Wojciech Kalinowski Gustaw-Blues, Życie Przemyskie 4.11.1998

10 lat Riders of Poland

(...) Brodnicki klub "Piano" (gdyby ktoś nie wiedział, Brodnica leży w połowie drogi między Toruniem i Ostródą) jest miejscem stworzonym dla tego rodzaju uroczystości. Niesamowity nastrój zabytkowego wnętrza i wspaniała muzyka na żywo - wespół z zebranymi harleyowcami (choć nie tylko) stworzyły fantastyczną atmosferę, która towarzyszyła bawiącym się aż do rana. Na estradzie klubu szalały dwie kapele: General Electric i Green Grass. Szczerze mówiąc, nie wiem, czy mają już one podpisany kontrakt na trasę koncertową lub płytę. Jeśli nie, to radzę pośpieszyć się wszelakiej maści menedżerom. Obie kapele "cięły" tak ostro, że asocjacje w rodzaju ZZ Top nie powinny wychylać nosa z ciepłych hotelowych apartamentów.(...)

Krzysztof Wydrzycki 10 lat Riders of Poland, Świat motocykli 1995

Dzieci parku jurajskiego

(...) Na estradzie już "żywy" zespół. Green Grass z Bydgoszczy. Wystąpić przed Animalsami to spora gradka. Zawsze to ciekawy epizod. Grają soczystego bluesa i zbierają sporo oklasków(...)

W. Schulz, R. Warta Dzieci parku jurajskiego, Nowości 1996

Święto bluesa

4 tysiące widzów bawiło się w sobotę w katowickim Spodku na Rawa Blues Festival. Była to 21. edycja tej największej tego typu imprezy w naszej części Europy.(...) Wśród polskich gwiazd wystąpili m.in.: Sławek Wierzcholski, Tipsy Drives i bydgoski zespół Green Grass. (...)

PAP Święto bluesa, IKP 9 października 2001

Polska Duża Scena

Zespół powstał pod koniec lat 80. z inicjatywy gitarzysty Jacka Herzberga. Sukcesy na festiwalach bluesowych (m.in. Bluesada '95, Rawa Blues '96, Olsztyńskie Noce Bluesowe '96) i liczne koncerty szybko przysporzyły im wiernych fanów.

W roku 1993 ukazała się kaseta zespołu "Ostatni raz", na której obok standardów bluesowych znalazły się także własne kompozycje grupy. W tym roku ukazała się płyta Tańcz z nami, pełna radosnej, chicagowskiej muzyki, udanie łączącej bluesa elektrycznego z akustycznym. (...)

MB Polska Duża Scena, Gazeta Wyborcza 5 - 11 października 2001

 

Copyright © 2013 Robert Robaszkiewicz